Európai Diáksport napja (ESSD)

2020. Szeptember 25. – Európai Diáksport napja (ESSD)

Melyhez az idén a testnevelés órák keretein belül csatlakoztunk, és teljesítettük a kiírt 2020 m-es távot. (képriport lentebb)

Beszámoló az Európai Diáksport Napjáról

Az egészség értékének közvetítése iskolánk alapvető feladatai között szerepel. A tanulók egészségmagatartásának fejlesztése jelen van mindennapjainkban. Minden lehetőséget igyekszünk megragadni, hogy a testi és lelki egészségük megőrzését és fejlesztését pozitívan befolyásolni tudjuk. Az Európai Diáksport Napja a mozgás igény megjelenésének támogatásában játszik nagy szerepet. A tanulók a digitalizált világunkban több órát töltenek inaktívan, és ezt az időt, a jelen járványhelyzet még tovább fokozta. A mozgás által nyújtott pozitív hatásokat, mint az egészség támogatása, a kapcsolatok erősítése, a lelki egyensúly, minden lehetséges alkalmat megragadva próbáljuk elmélyíteni a tanulóinkban. A Témanapon minden tanulónk részt vett, aki aznap az iskolában tartózkodott. Pedagógus kollegáink is csatlakoztak, és példamutatásukkal inspirálták diákjaikat. A szülők és hozzátartozók illetve az ösztönzést segítő egyéb külsősök távolléte most a járványügyi helyzet miatt sajnos elmaradt, de ennek hiánya a részvételben, és a táv teljesítésében szerencsére nem mutatkozott meg. Minden diákunk teljesítette a 2020 m-es távot. A sportpálya díszletét is a kreatív tanulói összmunkának köszönhetjük, mely ösztönző volt mindenki számára. A sikeres cél elérése érdekében, mindenki saját teljesítő képességének megfelelően végezte el a feladatot. A diákok arcán elégedettség és boldogság látszott, mely megérdemelt volt. Jó volt részese lenni ennek a napnak, és maradandó élményt adni a tanítványoknak. A kezdeményezés sikere az idei tanévben is megmutatkozott, és az egészségtudatos gondolkodás magja elültetésre került. A fejlesztése és mindennapi jelenléte a további feladatunk, melynek igyekszünk a tanév további időszakában is eleget tenni, hogy tanulóink egészséges önképpel rendelkezhessenek.