Szakkörök, iskolai sport
Szakkörök alsó tagozaton a 2024-25-as tanévben
1. évfolyamosok számára:
Talajtorna szakkör: Azon tanulók jelentkezését várjuk, akik szeretnek tornázni és szeretnének többet mozogni. A szakkör elsősorban az alsós testnevelés tananyag gyakorlására, kiegészítésére épül. Jó alkalom a képességek sokrétű, életkorhoz igazodó fejlesztésére, a hiányosságok pótlására és a tehetségek kiválasztására.
Tartja: Sári Gábor Ideje: keddenként a 9. óra
2. évfolyamosok számára:
Informatika szakkör: Azon gyermekek jelentkezését várjuk, akik szívesen játszanak okostelefonon, tableten, számítógépen. Megismerkedünk a számítógép helyes ki- és bekapcsolásával, korosztálynak megfelelő játékokkal pl. Learnapps, Wordwall. A word dokumentum készítés alapjaival: betűválasztás, méretváltás, stílusváltás,színezés, táblázat, alakzat beszúrás alapjaival.
Tartja: Nagy-Grácsik Emese Ideje: hétfőnként a 7. óra
2. és 3. évfolyamosok számára:
Talajtorna szakkör: Sok tornára és mozgásra van lehetőségük az ide jelentkező gyermekeknek. Kiegészítjük és gyakoroljuk az alsós testnevelés tananyagot. Pótoljuk a hiányosságokat, fejlesztjük s tehetségeket.
Tartja: Sári Gábor Ideje: csütörtökönként a 9. óra
4. évfolyamosok számára:
ZenEmese szakkör: Fejlesztő zenei foglalkozás, játék, produkció. „Rendhagyó ének
óra” keretében: hangszeres játék, szóló- és többszólamú éneklés, improvizatív
https://www.rokusi.hu/wp-admin/admin.php?page=wp-mail-smtp
ritmusgyakorlat, poharas játékok, tánc.
Tartja: Nagy-Grácsik Emese Ideje: hétfőnként a 6. óra
Tánc szakkör
Szakkörvezető: Tamás Ildikó
Az év során a Világtánc Programot követve 10 társastáncot ismerünk meg, s választásotoknak megfelelően közösen készítjük el báli tánckoreográfiátokat is.
Osztályközösségedet, osztálytársaidat egy új oldaláról ismerheted meg az együtt eltöltött időben.
Sok játékkal, hangulatos zenékkel, csoportosan, párban, párcserékkel dolgozunk, megtanuljuk a párvezetés, követés technikáját, képessé válunk társasági rendezvényeken magabiztosan megjelenni, a táncparkettre bátran kiállni!
Matematika szakkör:
Olyan 3. évfolyamos gyerekeket várunk, akik érdeklődnek a matematikai, logikai feladványok, furfangos feladatok iránt. A szakkör keretében felkészülést biztosítunk matematika versenyekre is.
Tartja: Nagy Zsuzsanna Ideje: hétfőnként az 7. óra
Fizika szakkör:
A fizika iránt érdeklődő 7-8. osztályos gyerekeket várjuk foglalkozásainkon. A szakkörön érdekes kísérleteket végzünk, felkészülünk a Kísérletek kavalkádja városi programra, alsós diákoknak tartunk kísérleti bemutatókat, versenyekre és szóbeli felvételikre készülünk fel.
A szakkör vezetője: Kovács Katalin A szakkör időpontja: kedd 7.óra
Fürkész szakkör: Ismerkedünk a környezetünk élőlényeivel, a fenntarthatósággal, az újrahasznosítással. Foglalkozunk az egészséges táplálkozással elméletben és gyakorlatban is.
Tartja: Nyulászné Köböl Noémi Ideje: keddenként a 7. óra
Kémia szakkör
A természettudományok iránt érdeklődő 8. osztályos gyerekeket várjuk foglalkozásainkon. A szakkörön, a tanórákon tanultak elmélyítése mellett, érdekes kiegészítő anyagokat dolgozunk fel, és a versenyekre, felvételire való felkészítés is fontos szerepet kap. A közvetlen tapasztalatszerzéssel történő megismerést és az élménygyűjtést is fontosnak tartjuk, ezért a tanév során többször szervezünk iskolán kívüli programot, interaktív foglalkozást. Ezeken a gyerekek érdeklődésének megfelelően az ELI-ALPS Lézeres Kutatóintézetbe, illetve az SZTE laboratóriumába látogatunk el.
A szakkör vezetője: Engi Júlia Anna A szakkör időpontja: hétfő 7. óra
Biológia szakkör
A természet és a biológia iránt érdeklődő 7-8. osztályos tanulókat várjuk a foglalkozásainkon. Az érdekes és játékos foglalkozások célja a tehetséggondozás mellett a természettudományos érdeklődés elmélyítése, illetve a környezettudatos magatartás és az egészséges életmód szokásrendszerének formálása. A közvetlen tapasztalatszerzéssel történő megismerést és az élménygyűjtést is fontosnak tartjuk, ezért a tanév során többször szervezünk iskolán kívüli programot, interaktív foglalkozást. Ezeken a gyerekek érdeklődésének megfelelően a Szegedi Vadasparkba, az Interaktív Természetismereti Tudástárba, a Móra Ferenc Múzeumba vagy az SZTE Füvészkertjébe látogatunk el. A szakkörön az tanórákon tanultak elmélyítése mellett érdekes kiegészítő anyagokat dolgozunk fel, és a versenyekre, felvételire való felkészítés is fontos szerepet kap.
A szakkör vezetője: Nagyné Tóth Andrea A szakkör időpontja: kedd és szerda 7. óra
Felvételi- és nyelvvizsga-előkészító szakkörök 8.évfolyamosoknak
Nyolcadikos idegen nyelv tagozatos diákjainknak felvételi és nyelvvizsga-előkészítő szakkört szervezünk. A szakköri órák során a B1/B2 szintű grammatikával, lexikával ismerkednek meg a tanulók, valamint teljes vizsga feladatsorokat oldanak meg. Célunk a felvételi vizsgára való felkészítés, melyek február-március környékén esedékesek.A tanév vége felé többen is megpróbálhatják az állami alap- (B1) illetve középfokú (B2) nyelvvizsgát.
Az idegen nyelvi munkaközösség által szervezett szakkörök
• Felvételi előkészítő a 8. emlet szintű csoportoknak
időpont: hétfő 7. óra
tartják: Bátai Helga, Bernula Ildikó, Szűcs Alexandra és Móró Krisztina
• 2. idegen nyelv : angol foglalkozások a németeseknek
6-7. évfolyam: szerda 7. és csütörtök 7. óra
8. évfolyam: szerda 8. és csütörtök 8 óra
tartja: Tóthné Lukács Katalin
• 2. idegen nyelv: német foglalkozás az angolosoknak
6. évfolyam: kedd 7. és csütörtök 8. óra
tartja: Móró Krisztina
• 2. idegen nyelv: olasz foglalkozás
7. évfolyam: csütörtök 7-8. óra
tartja: Gyuris Annamária
• Újságíró szakkör
időpont: hétfő 7-8. óra
tartja: Gyuris Annamária
• Társasjáték szakkör a 3-4. évfolyam számára
időpont: Hétfő 8. és csütörtök 8. óra
tarta: Szűcs Alexandra
Iskolai sportkör
A 2024/2025 tanévben a foglalkozások célja:
- a rendszeres testedzés igényének felkeltése és megtartása,
- a tanulók egyéni képességeinek, készségének megfelelő testedzése,
- képesség, technikai tudás, koordinációs és képességfejlesztő gyakorlatokkal a fejlődés elérése,
- a mozogni/sportolni vágyó tanulók összetartása, csapatépítése, a rendszeres játék, a sportolás, a versenyzés örömének megismertetése, valamint a sporttehetségek felkutatása,
- minél több tanuló bevonása a sportköri foglalkozásokba, fizikai képességektől függetlenül,
- önismeret, akaraterő fejlesztése,
- fair play használata a gyakorlatban,
- a tanulók motiváltságának elérése a mozgás iránt,
- az egészséges életmódra nevelés, a testi – lelki egészség megőrzése,
- a tehetséges fiatalok kiválasztása, gondozása, sportegyesületekbe való irányítása,
- diákolimpiára való felkészítés,
- a mozogni, sportolni vágyó tanulók fejlesztése, felzárkóztatása.
Feladataink:
- Sportrendezvényeken iskolánk hírnevének öregbítése, lehetőségünk szerint minél több sportági versenyen való részvétellel.
- Házi bajnokságok rendezése.
- Kapcsolat felvétel más iskolákkal meghívásos versenyek lebonyolítása.
- Kapcsolattartás helyi, megyei és országos sportegyesületekkel.
- Kapcsolattartás a Magyar Diáksport Szövetségével.
Iskolai sportkörök a 2024-2025 tanévben 2024. szeptember 15.-vel indulnak.
Testnevelő neve | ISK sportág | Időpont |
Bánfalvi Csaba | labdarúgás | hétfő 15:15-16:00 óráig alsó tagozat |
Atkári Richárd | atlétika
|
szerda 14:30- 16:00 óráig alsó tagozat
|
Sári Gábor | kézilabda
torna |
kedd:15:15-16:00 óráig 2.-3.-4.-5. évfolyam
csütörtök:15:15-16:00 óráig 1.-4. évfolyam
|
Cselenák Kinga
|
röplabda
|
kedd: 16:00-17:30 felső tagozat
|
A Magyar Labdarugó Szövetség (MLSZ) irányításával zajló Bozsik-programban az idei tanévben az alsó és fölső tagozat vesz részt. Jelentkezések folyamatban vannak.
Feladataink:
- a labdarúgás megszerettetése
- a tanulók sokoldalú mozgáskultúrájának fejlesztése
- a sportolás megszerettetése
- a tehetségek felfedezése és egyesületekbe történő közvetítése
- koordinációs és képességfejlesztő gyakorlatok által a tanulók képességeinek és technikai tudásuknak fejlesztése
- a fair play megismerése, gyakorlati alkalmazása
- pozitív élmények biztosítása
Az amatőr labdarúgást szerető tanulók alkotják a csapatot és képviselik iskolánkat az őszi, téli és tavaszi fordulókban.
A torna mozgásanyagát megalapozó egyszerű mozgásformák szenzitív időszaka ez. A gurulások, fordulatok, forgások, támasz- és függőhelyzetek, valamint az egyensúlyi elemek könnyen taníthatók, a kedvező testarányok, a relatíve kis testtömeg, illetve az ízületi rendszer plasztikussága révén könnyen taníthatók. Ennek eredményeként a későbbiekben jelentkező természetes gátlások mértéke jelentősen csökkenthető.
A 1–4. évfolyamon, a prevenciós szemlélet megvalósításaként, fokozottan ügyelni kell a biomechanikailag helyes testtartás kialakítását szolgáló gimnasztikai gyakorlatok rendszeres alkalmazására, a törzsizomzat erősítését elősegítő utánzó természetes mozgások beépítésére a különböző témakörök tartalmi elemeibe.
Az atlétika foglalkozások célja: Lehetőséget biztosítani a tanórákon kívüli testmozgásra, az atlétikai sportág megismerésére, újabb mozgásformák elsajátítására. Felkészülést biztosítani korcsoportonként és nemenként meghirdetett diákolimpiai versenyekre. Kiválasztási lehetőséget biztosítani a kiírásokban meghirdetett versenyekre, előzetes házi versenyek keretén belül is. Lehetőség nyílik a különböző fejlesztési területek, módszerek alkalmazására, a műveltségi területek finomítására, bővítésére. A foglalkozások anyagába az egyéb sportágak mozgásanyagát is beépítjük.
A tevékenységek alatt tehetséggondozás is végzünk, melyek után sportegyesületekhez irányítjuk a gyermekeket a meglévő együttműködési megállapodás alapján, így a gyermekek fejlődése töretlen marad.
A foglalkozások anyaga, témája igazodik az adott felkészülési időszakokhoz.
/ alapozás, formába hozás, versenyidőszak, levezető időszak /
Röplabda foglalkozások célja: Az edzések célja, hogy felkeltsük a tanulók érdeklődését a sportág iránt, miközben megismerkednek a játék alapjaival, fejlesztik mozgáskoordinációjukat, és megtanulják, hogyan dolgozzanak hatékonyan egy csapatban. Az edzéseken a technikai alapok mellett nagy hangsúlyt fektetünk a játék örömére és a közösségépítésre. A röplabda kiválóan alkalmas a gyors reakcióidő, az állóképesség és a stratégiai gondolkodás fejlesztésére, miközben erősíti a társas készségeket is. Célom, hogy a gyerekek megtapasztalják a rendszeres mozgás örömét és pozitív élményeket szerezzenek a sportban.
Kézilabda: Azon 5. osztályos tanulók jelentkezését várjuk, akik szeretik a kézilabdázást és szeretnének többet mozogni, kézilabdázni. A szakkör elsősorban az általános iskolai tananyag gyakorlására, kiegészítésére épül sok játékos elemmel. Jó alkalom a képességek sokrétű, életkorhoz igazodó fejlesztésére, a hiányosságok pótlására és a tehetségek kiválasztására. A szakkör ingyenes, a jelentkezés egész tanévre szól!
Felvételi előkészító szakkörök 8.évfolyamosoknak matematikából
Nyolcadikos diákjainknak felvételi és előkészítő ingyenes szakkört szervezünk.A heti rendszerességű foglalkozásokon a diákok tematikusan felkészülnek a szóbeli és írásbeli vizsga feladattípusaira. A vizsga közeledtével néhány alkalommal „próbavizsgákon” készülnek a megmérettetésre. A felvételi és szakköröket minden osztálynak lehetőség szerint a saját szaktanára tartja.
Időpontja: osztályonként változó
Digitális matematika szakkörök felső tagozatos diákok részére
Az idei tanévtől kezdődően a matematikából és informatika tantárgyakból szorgalmas tanítványaink részére szervezünk szakkört 5-6. és 7-8. évfolyamos bontásban.A tanév során nagymértékű jártasságot szerezhetnek diákjaink a különböző kompetencia területekhez kötődő feladatok megoldásában, lehetőleg internetes felületen keresztül. A kompetencia mérésen egyébként is jól teljesítő gyerekek képességét tovább fejlesztjük.