Tesz-Vesz Tavasz 2021

A Szeged-Csanádi Egyházmegye fennállásának 990. évfordulója alkalmából a programhoz csatlakozó közösségek, magán emberek 2020 fát ültettek az egyházmegye területén. Ezáltal  támogatták, hogy egy tisztább, zöldebb és élettel telibb környezetben éljünk. Az Ifjúságpasztorációs Irodától iskolánk is kapott egy facsemetét, amit egyenlőre konténerben ültettünk el. Hogy színt adjunk a most még ágacskának tűnő életnek, néhány árvácskával tettük színesebbé a kis fa környékét.  Bízunk benne, az ágacska valóban megtelik élettel és hamarosan találunk neki méltó és tágas helyet iskolánk környezetében.
A gyerekek örömmel fogadták a lehetőséget, örültek, hogy ültethettek. Sajnálták, hogy nem fért oda mindenki a munkához. Ez is jelzi, gyermekeinknek fontos a természet, a természetben végzett munka. Tudjuk, óvják is azt. Az 1.a-sok és az 5.a-sok, bár maszkban, de lelkesen énekeltek is a fának.