Létezik pöttytelen katica?

Bizony! 2022. október 20-án elsőseink megismerkedtek történetével. A gonosz keresztes pók lopta el pöttyeit egy viharos éjszakán. Bűbáj segítségével tartotta elzárva. A varázst csak a gyerekek törhették meg közös erővel. Ehhez a kis csapatoknak össze kellett fogniuk és közösen teljesíteni 7 próbát. Minden sikeres próba után katica visszakapott egy-egy pöttyöt.

Először is át kellett vinniük egy falat kenyeret a mély és veszélyes mocsáron. Majd elszántan végigmenni a hosszú, sötét alagúton. Útjuk során segíteniük kellett egy mama madárnak, melynek tojásait a kakukk kilökte a fészekből. S hogy gyorsabban haladjanak mindenki felhúzta lábára a hétmérföldes csizmát is. Az éhes óriást is mindannyian megetették, természetesen tisztes távolságból. S miután átkeltek a keskeny hídon, megszerezték az aranyhaltól katica utolsó pöttyét is. Büszkén mondhatjuk, hogy katica visszakapta mind a 7 pöttyét, mert azok az elsős tanulóink, akik 2022. szeptember 1-jén átlépték iskolánk bejáratát mindannyian bátrak, ügyesek, segítőkészek.