A XXXI. Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny iskolai fordulójának eredményei

Iskolánk ötödik és hatodik évfolyamos tanulói a 2022-2023-as tanévben is nagy lelkesedéssel vettek részt a XXXI. Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny iskolai fordulóján. A változatos kérdéseket tartalmazó feladatsor megoldásával 13 fő ötödikes és 7 fő hatodikos diák mérte össze tudását. A gyerekeknek az iskolai tananyagon túl az év élőlényeire, a Hortobágyi és a Duna-Ipoly Nemzeti Park élővilágára és Kaán Károly munkásságára vonatkozó kérdéseket is meg kellett válaszolniuk. A szoros küzdelemben a következő eredmények születtek:

5. évfolyamon                                                              6. évfolyamon
1. helyezett: Horváth Leila 5. e                                 1. helyezett: Pintér Dominik Zerind 6. c
2. helyezett: Sziládi Szonja Csenge 5. e                 2. helyezett: Gál Szilvia 6.e
3. helyezett: Rédei Viola 5. a                                      3. helyezett: Kiss Gergő 6.c

Kimagasló teljesítményt nyújtó tanítványaink képviselhetik iskolánkat a verseny megyei fordulóján.
A szép eredményekhez minden versenyző tanítványunknak és felkészítőiknek is gratulálunk!
Természettudományos munkaközösség

2023. március 20.