Föld napja a Rókusiban 2023

Április 21-én, pénteken zöldbetűs ünnepeink közül a Föld napját ünnepeltük. Iskolánk tanulói és tanárai a Föld színeit viselték. Horváth Zita és Bényi Mihály 7. c osztályosoktól hallgattunk meg néhány gondolatot: Tegyünk együtt a Földünkért címmel. Iskolánk kórusának előadásában felcsendült az Örülj a tavasznak című mű.

A Föld napjára készült el a Cetelem Bank Zöldítsd a sulit! című pályázatán nyert összegből iskolánk zöldítése. Megújítottuk iskolánk előkertjét, fákat ültettünk, magas ágyásokat készítettünk, és az ablakok erkélyládáiban virágok nyílnak. A zöld felületet tovább növeli, hogy a gyerekek műanyag palackokba fűszer- és egynyári növényeket is ültettek.

Ez a program diákjainkat a növények szeretetére és gondozására neveli, miközben rácsodálkoznak a természet szépségére.