Föld napja a napköziben

Egy nap a holnapért, a klímáért!

 

A Föld napja cselekvő ünnep, amely mindannyiunk jövőjéről szól, ezért mi rókusisok nagy buzgalommal készültünk egész héten. A balkonládák, magaságyások megteltek gyönyörű, színes virágokkal, a hársfánk alá árnyékliliom került virágokkal tarkítva. Zöld falat készítettünk, melyet petpalackokból hoztunk létre. Nagy-nagy köszönet a családoknak, akik szorgalmas, ügyes munkával otthon elkészítették közösen a gyerekekkel a petpalackos virágtartókat, telis-tele szebbnél szebb fűszernövényekkel, virágokkal. Ezek összefűzésével alkottuk meg a zöld falat. Napközis diákjaink ültettek, plakátot terveztek, verseket, meséket hallgattak és mondtak, filmeket néztek a Föld élővilágáról a hét folyamán. A gyerekek kvíz feladatlapon csillogtatták meg tudásukat a héten tanultakról, hallottakról. A pénteki nap programunk fénypontja volt, iskolánk kórusának előadása nyitotta, aszfaltrajzversenyünk zárta a programot. Csodálatos, igényes alkotások születtek.

A gyerekek a közös munkálkodással megértették, mindenki tud tenni a Földért…és ez közösségépítő, örömteli feladat mindenki számára.