Barabás Zoltán biológia verseny  élménybeszámoló

Iskolánk diákjai ebben a tanévben is örömmel neveztek a Barabás Zoltán biológia versenyre. A 8.A osztály biológiát kedvelő tanulói lelkesen készültek az első fordulóra, amit az SZTE Füvészkertjében rendeztek meg 2023.10.10-én. A hangulatos délutánon a szegedi és a szeged környéki települések iskoláiból érkező csapatok öt helyszínen mérték össze tudásukat. A kérdések érintették a nemrég elmúlt állatok világnapját, és kapcsolódtak az ősz jellegzetes terményéhez, a sütőtökhöz és rokonaihoz. A diákoknak meg kellett mondani, mi készül a különböző növényekből, és azonosítaniuk kellett a Füvészkert néhány jellegzetes növényét. A legizgalmasabb feladat a „bátorságpróba” volt, melynek során tapogatódobozokban található terméseket kellett felismerni. A játékos, de korántsem könnyű feladatokat mind a 14 csapat sikeresen teljesítette. Az iskolánkat képviselő „Rókusi mókusok” is szép eredményt értek el, 42 pontot szereztek meg a maximális 50-ből. A gyerekek izgatottan várják a verseny második fordulóját, amit decemberben rendeznek meg az SZTEJKI Eötvös József Gimnáziumban. A „Rókusi mókusok” eredményéhez gratulálunk és szívből szurkolunk értük a második fordulóban!

Természettudományos munkaközösség