Élménybeszámoló a „Menő az egészség” vetélkedőről

Iskolánk tanulói örömmel jelentkeztek az SZTE Kossuth Zsuzsanna Technikum és Szakképző Iskola által szervezett városi „Menő az egészség” vetélkedőre.

A csapatok lelkesen készültek az egészséges életmóddal kapcsolatos kérdésekre és próbálták minél ötletesebben megtervezni a szervezőktől kapott előfeladatot. A szituáció szerint óvodás gyerekeket kellett megtanítani a helyes fogmosás alapjaira. Az iskolánkat képviselő diákok kreatívan, verselve, énekelve vezették be a kicsiket a fogápolás rejtelmeibe. A vidám bemutatóval ötvözött igényes szemléltetés a zsűri és a többi versenyző diák tetszését is elnyerte. A következő feladatokban a tanulók elméleti tudásukról adtak számot, teszteket töltöttek ki és rejtvényt fejtettek. Végül játékos ügyességi feladatokat kellett teljesíteniük. A vetélkedőn iskolánk csapatai szépen szerepeltek, és megszerezték az első három helyezést.

I. helyen végzett: Gál Szilvia, Nagy Boglárka, Tóth Dorottya és Túri Lili 7. E osztályos tanulók csapata

II. helyezést ért el: Klement Noel, Nagy Zinka, Pintér Dominik és Pintér Lili 7. C osztályos tanulók csapata

III. helyezett lett: Ifkovics Viola, Kalmár Ádám, Kiss Gergő és Táborosi Zita 7. C osztályos tanulók csapata

Felkészítő tanáraik: Jankovichné Virányi Marianna és Nagyné Tóth Andrea

 

A kiemelkedő eredményhez gratulálunk!

Természettudományos munkaközösség

Szeged, 2024. 04. 10.


menoazegeszsegoklevelek