Kattintsanak a képekre a jobb láthatóságért!

Április 27-én táncbemutatóikkal örvendeztették meg szüleiket, vendégeiket és tanáraikat a ballagni készülő nyolcadikos osztályok. Iskolánkban az utolsó évfolyamon valamennyi fiatalnak lehetősége van díjmentesen, szakköri keretek között elsajátítani a standard és latin táncok alaplépéseit. Ezzel a lehetőséggel a nyolcadikosok jelentős többsége élt és kitartóan gyakorolt. Ők valamennyien lehetőséget teremtettek önmaguknak, hogy a jövőben a táncos rendezvényeken a zenével harmonizáló lépések és testtartás ismeretében magabiztosan élvezhessék a ritmust és egymás társaságát.
Az éves tánctanulás megkoronázásaként a szülői munkaközösségek segítségével báli táncbemutatóra invitáltuk a nyolcadikosok vendégeit és a tanáraikat, majd a bemutatók után a gyerekek táncoltak szüleikkel is. Az este folyamán DJEmix és Fekete Frigyes biztosította a fergeteges hangulatot, táncolhattak a tinik osztálytársaikkal és szüleikkel is. Majd zárás előtt tomboláztunk, melynek bevételét az idei osztálykirándulások támogatására fordítjuk. Köszönet a Szülőknek, kollégáknak a tombolafelajánlásokért. Hálával tartozunk a szegedi és körnéykbeli cégeknek  intézményeknek is támogatásukért.
Minden elismerésünk és hatalmas köszönet Tamás Ildikó tanárnőnek, aki a négy osztály számára az alább látható koreográfiákat betanította.

Elsőként a báltermek klasszikusával, a bécsi keringővel a 8.e osztály mutatkozott be. Finom eleganciával táncolt koreográfiájukat a Kincsem filmzenéje ihlette. Köszönettel tartozunk a szülőknek, hogy gyönyörű ruhákkal öltöztették fel leányaikat!


Mamma mia! A 8.a cha-cha formációval készült az Abba zenéjére.
Line dance, party és páros táncokból fűzték össze koreográfiájukat, s arra is lehetőséget teremtettek, hogy ha csak pillanatra is, de többen is megmutassák egyéniségüket.


Az igazán pörgős, lendületes Jive tánc következett. A 8.b táncosai már az esti buli hangulatát hozták a terembe. Igen, ők egy eleven, vidám csapat. Érkezett a „Csókkirály” a rókusi táncos egyéniségekkel.

Marton Kata a 8.a tanulója, társastáncot tanul, gyakran szerepelnek versenyeken is. Táncpartnerével cha-cha-t táncoltak.

Vágó Virág szintén a 8.a tanulója, szemet-szívet gyönyörködtető szinten táncol a népzenei ritmusokra (is).  Táncostársa Süli Levente, aki tavaly ballagott el iskolánkból, s aki szívesen vállalta, hogy visszajön, s a múlt évhez hasonlóan a néptáncok világából bemutatót ad párjával közönségünknek. Virág és Levente előadásában kalotaszegi táncokat láthattunk!

A 8.c tánca is tartogatott meglepetést. A legnagyobb létszámban vállalkoztak, hogy részt vegyenek a báli tánc elkészültében. A 9 hölgy és 17 fiatalember színpadra rendezése nem kis feladatot adott koreográfusunknak, de végül igazán tetszetős, méltóságteljes produkció született.


Köszönet a tombolafelajánlásokért a Szülőknek!
Köröm Szilárd (8.e) szüleinek. Az ékszerész anyuka – Ildikó Ékszer – egy arany és egy ezüst nyakláncot ajánlott fel.
Orlik Ágoston anyukája, SZMK elnöke-  Gáspár Karolina (5.c osztály) –  20.000 Árkád utalvány
Kormány Gergő (8.c) családjának – hajkozmetikumok
Tanács Ervin (8.c) családjának – Tupperware termékek, kulacsok, írószerek, borok, illatosítók
Ungváry Arika (8.a) szüleinek –  elektromos dob, kerámiák, fülhallgató, édesség
Vágó Virág (8.a) szüleinek –  Bergendócia Levendulás csomagokért
Kapuvári Pál (8.b) szüleinek – Krisztina Szépségszalonba szóló ajándékutalványokért
Kovács Márk (8.c) anyukája – DoTerra termékek
Ifkovics Viktor szüleinek – a HeavyPedal kerékpárüzletükbe szóló vásárlási utalványok
Ábrahám-Csengeri Luca (6.b) szülei  – borok Balla Géza pincészetéből

Köszönet a kollégáknak:
Kolozsiné Tóth Rózsának – horgolt táska, pénztárcák, kötött pulóverek
Ruszné Rácz Ildikónak a Swarovszki fülbevaló és medál szettért

Köszönet a Cégeknek:
Napfényfürdő Aquapolis Szeged, családi belépő (2 felnőtt + 2 gyermek)
Mórahalom Szent Erzsébet Fürdő, 3 db családi jegy
Szegedi Sport és Fürdők Kft.
3 db családi belépő az Anna Fürdőbe
3 db családi belépő Sziksósfürdőre
2 db párosbelépő a Tiszavirág Sportuszodába wellness haszánalattal
Haunted House Szabadulószobák – 3 voucher  egy-egy 2-7 fős csapat számára
Ópusztaszeri Emlékparkba – családi tiszteletjegy
Ópusztaszeri Csillagösvény Labirintus és Élményparkba  – páros belépő
Belvárosi Mozi – két főre belépőjegy-voucher, VR belépő két főre
Móra Ferenc Múzeumba  2 db családi belépő
Szegedi Vadaspark, családi kedvezménykuponok
OfficeTrade felajánlások officetrade.hu papír-írószer webáruház (noteszek, kreatív szettek, bögrék…)
DisplayComputer Kft (3 db Lego szett)

És végezetül köszönetet mondunk valamennyi kollégának, szülőknek, akik segítették az est lebonyolítását, közös megszervezését!  Jó volt látni a gondtalanul bulizó gyereket, szüleiket. Kívánjuk, hogy legalább ilyen vidám események kísérjék őket középiskolai éveik alatt is :-)!

Szeretettel, az alapítvány önkéntes kurátorai:
Berényiné Ale Krisztina, Gyuris Annamária, Teleki Zsuzsanna