„Merülj velünk” edukációs program a Rókusiban

„Merülj velünk” edukációs program a Rókusiban
A program keretében iskolánk hetedik évfolyamos tanulói kipróbálhatták a mélytengeri merülést. Karáth Emil tengerbiológus vezetésével lemerülhettek a korallok, ráják, teknősök és cápák világába. Megtudhatták, milyen veszélyek fenyegetik ezeket a csodálatos állatokat és mit tehetünk a fennmaradásuk érdekében.
Az előadó elmondta, a tengeri élővilág negyede található a korallszirteken. A gyerekek megtudták, hogy a korallok virágállatok közé tartoznak és azt is, hogyan küldenek üzeneteket egymásnak. Megfigyelhették miként üzemel a víz alatti wellness? – fogmosás, testápolás, manikűr és pedikűr a korallzátonyon. Rácsodálkozhattak, miért húznak éjszakára pizsamát a papagájhalak? Kiderült az is, miből van a tengerpart finom homokja? Meg is tapintották. Megérintették a cápa bőrét, megvizsgálták az álkapcsát és a fogazatát. Porcelán csiga és kagyló külső vázában gyönyörködtek.
A tengerbiológus felhívta diákjaink figyelmét arra, hogy a tengerifű-mezők és mangróve erdők mennyi szén-dioxidot nyelnek el és milyen módon járulnak hozzá Földünk megőrzéséhez. A víz alatti ökoszisztémák jelentős szerepet játszanak a klímaváltozás lassításában, a széndioxid mennyiségének csökkentésében a légkörben.
A foglalkozások végén a gyerekek egyedülálló módon nyerhettek bepillantást a tengerek világába: VR szemüvegek segítségével merülhettek a tengerek mélyére. Ezzel az újszerű megoldással hetedikes diákjaink virtuálisan testközelbe kerülhettek a tengeri élővilággal.
Karáth Emil biológus-ökológustól tanulóink naprakész, friss információkhoz jutottak a fenntarthatóság és környezetvédelem témakörében.
Nagyon köszönjük a Kids for the Oceans Egyesület elnökének, Karáth Emil úrnak az élmény dús, érdekes előadást.

További képek a facebookon, a logóra kattintva: