Kimagasló százalékok a 2019-es idegen nyelvi mérésen!

2019-ben az országos nyelvi mérésen diákjaink 93,4%-a teljesítette az elvárt 60%-ot! Iskolánk ezáltal hivatalosan is hármas tagolású besorolás „JÓL TELJESÍTŐ” felső harmadának is az előkelőbb felső sávjába került! (Jól teljesítőnek számít egy iskola, amennyiben a diákok legalább 80%-a legalább az elvárt 60%-os eredményt eléri.)
A 2019-es nyelvi mérésének eredményeit már régebb óta ismerjük. Országosan a jelentések viszont csak az idei tanévre készülhettek el. Korábban is büszkén osztottuk meg az igen csak magas  elért százalékainkat, azonban az országos összehasonlításban és a megyeszékhelyi iskolákhoz viszonyítva teljesítményünket még inkább van okunk a büszke örömre! Köszönjük a szép eredményt a mostani nyolcadikos diákjainknak, illetve a jelenlegi 10. évfolyamosoknak és természetesen a nyelvtanárainknak!

A 2019-es mérés eredményei országos összehasonlításban (2020-as őszi közzététel alapján)

Kattintsanak a táblázatra a nagyobb nézetért!

A diákok nálunk sikerrel tanulnak nyelvet! Íme a bizonyítékok:

– ebben a tanévben mindkét nyelvből, mindkét mért évfolyamon a megfelelt minősítést (min. 60%-ot írt) szerzett tanulóink aránya bőven 80% felett van (100%, 92%, 86%, 92%)!
– 183 tanulóból 171-en teljesítettek minimum 60%-on! Ez azt jelenti diákjaink 93,4%-a hozta az elvárt eredményt, megfelelt minősítést szerzett! (A 60% alattiak is általában 50%körüli vagy feletti eredményt értek el, a 183 fős mért csoportból komoly lemorzsolódás (40% alatt) csupán egyetlen esetben, 6. évfolyamon volt észlelhető.
Amennyiben a tanulónk min. 80% eléri a megfelelt minősítést a nyelvi mérésen, az iskolát a JÓL TELJESÍTŐ felső harmadba szokás sorolni! A 2019-es kiváló eredményünkkel ott vagyunk!
– Látható továbbá, hogy a 2018-as szép évhez képest is angol nyelvből javuló eredményt értek el diákjaink. A 2018-as kimagasló német eredményt pedig nehéz lett volna überelni.

A 2019-es nyelvi mérés országos eredményeiről bővebben ITT olvashatnak