Kedves egykori, jelenlegi és jövőbeni rókusisok! Kedves Szülők!
Bizonyára többeknek feltűnt már az iskola vezetésének történetében bekövetkezett változás. Sokatok igazgató bácsija, Kókai Gyula 2020. március 24-én hivatalosan is nyugdíjba vonult. Negyvenkét tanévet tanított nálunk, ebből harminckettőt vezetőként. A jövőben családjának, gyermekeinek és unokáinak szentelhet több időt, amihez ezúton jó egészséget, sok örömet kívánunk!
Az iskolavezetés feladatát 2019. október 27-től Marosiné Köntés Ibolya, általános intézményvezető-helyettesünk – korábban megannyi diák matematika-fizika tanárnője, osztályfőnöke – látja el. 2020. március 25-től megbízott intézményvezetőként.
A továbbiakban szeretettel osztjuk meg a rókusis közösséggel azokat a gondolatokat, amelyekkel Kókai Gyulától, a kollégától és vezetőtől októberben a tantestület búcsúzott. Itt tesszük nyilvánossá először az elköszönő Igazgató úr utolsó hivatalos beszédét is, amellyel iskolánk 89. születésnapján, a kapszula elhelyezés alkalmával köszöntötte az egybegyűlt jelenlegi és egykori rókusis diákokat, szülőket.
A tantestület búcsúztatója
Ezen a rendkívüli értekezleten egybegyűltünk egykori és mostani kollégák, közöttünk olyanok, akik igazgató úr mind a 42 rókusis évét együtt élhették meg vele iskolánkban, volt, aki már csak igazgatóként ismerhette meg. Harminckét évet köszönhetünk neki vezetőként!
Ez alkalommal felidéztük az igazgató úr iskolai állomásainak főbb lépéseit, tükörcserepeit.
A főiskola elvégzése után, 1977-től iskolánk tanára, akkor még nem gondolva, hogy vezetői pályára fog lépni.
Nagy elődje, Toldi István nyomdokait követve 1984-től helyettes, majd 87-től a Rókusi igazgatója.
A mindennapos munkában mindig fontosnak tartotta a hivatalos elfoglaltságai mellett a folyamatos csapatépítést, családi, baráti kollektíva kialakítását.
Legfontosabb feladatának tekintette a klebelsbergi iskola hagyományainak, több évtizedes múltjának megőrzését, eredményeinek megtartását, továbbfejlesztését.
Szívügyének tekintette az ének-zene tagozat támogatását. A külföldi kórus kapcsolatok, versenyek, hazai szakmai megmérettetések is erről tanúskodnak.
Munkájáért 1991-ben a Művelődései és Közoktatási Minisztérium dicséretben, 2010-ben a Szegedi Városi Kórusegyesület „Éneklő Ifjúságért” kitüntetésben részesült, valamint Kodály-emlékplakettet is átvehetett.
A nyelvi emelt szintű képzések kapcsán külföldi: dán, angol, német szakmai programok, utak, nemzetközi nyelvi táborok, az iskolában megszervezett idegen nyelvi versenyek mind-mind messze vitték a Rókusi hírnevét.
Fontosnak tartotta az iskolaépület megóvását, annak eredeti állapotokra való visszaállítását. Az intézmény 60. évfordulóján Klebelsberg emlékére állított két márványtábla restaurálva visszakerült a helyére. A 70 éves jubileumra az iskolai homlokzati címer valamint a kovácsoltvas kerítés helyreállítása történt meg.
Intézményünk 2018. június 8-án a Szegedi Tankerületi Központ pedagógus ünnepségén a Szegedi Dómban megkapta a hagyományőrző iskola címet.
A 2019. márciusában kapott üzenetet a múltból ünnepélyes és méltó keretek között adtuk tovább október 25-én.
Az igazgató úr már a kezdetektől azt vallotta és vallja, hogy az iskola szellemiségének a meghatározója a nevelőtestület, vezetői munkája során mindig biztosította számunkra a kiegyensúlyozott nyugodt légkört, amelyben a pedagógusok egyénisége, kreativitása, alkotókészsége, szakmai önállósága legjobban érvényesülhet.
Örökül kapott iskolánknak értékeit és hagyományait őrizni és ápolni fogjuk, igyekszünk a gyerekbarát légkört még nagyon sokáig fenntartani.
Igazgató úr így emlékezett a rókusis éveire: